Proč u nás nakupovat
  • široký sortiment
  • zboží skladem
  • originální nápady
  • profesionální řešení
  • individuální přístup

Obklady a dlažby

Pokud již máte zkušenost s rekonstrukcí koupelny, balkonu či terasy, jistě víte, že není jednoduché si správně vybrat obklady a dlažby, které budou splňovat vaše estetické požadaky a zároveň i určité jakostní standardy.

Ztrácíte-li se v pojmech jako je otěruvzdornost, nasákavost, mrazuvzdornost, tvrdost a podobně, nechte si od nás poradit. Nechme teď tedy stranou estetickou stránku, protože každému se líbí něco jiného. Na tomto místě bychom Vám chtěli poskytnout několik rad, týkajících se té kvalitativní stránky a vhodnosti použití vybraných obkladů a dlažeb.

Otěruvzdornost dlažeb

Důležitou vlastností dlažeb je otěruvzdornost. Často je tato vlastnost zaměňována s tvrdostí. Tvrdost dlažeb pro běžné používání v domácnosti není na rozdíl od otěruvzdornosti tak důležitá. Na druhou stranu otěruvzdornost je v poslední době často přeceňována a zákazníci trvají na nejlepší otěruvzdornosti dlažby, i když se jedná pouze o koupelnu nebo kuchyni. Podlahové dlaždice se rozlišují římskými číslicemi ve stupnici od I do V, od nejnižší odolnosti po nejvyšší odolnost proti opotřebení. Pro běžné domácí prostory koupelen a WC zcela postačuje stupeň II až III, pro kuchyně a chodby III až IV, veřejné prostory vyžadují stupeň IV a V (tzv. slinuté dlaždice). Můžete je však najít i pod italských označením Gres Porcellanato nebo Gres Porcellanato Smaltato.

Nasákavost obkladů a dlažeb

Další důležitou informací při nákupu obkladů a dlažeb je údaj o nasákavosti (poréznosti) materiálu, který Vás upozorní na to, jaká je mrazuvzdornost výrobků. Například u obkládaček do koupelen není mrazuvzdornost požadována a nasákavost zde může přesáhnout 10%. To je samozřejmě nepřijatelné pro balkony či lodžie, kam by měly přijít pouze dlažby, jejichž nasákavost je v rozmezí 0,04-0,5%, takové jsou totiž vhodné pro venkovní použití. Stoupající mrazuvzdornost dlaždic tedy závisí na jejich klesající nasákavosti.

Velmi často řešíme se zákazníky, že dlažby, které jsou v jiných obchodech deklarovány jako mrazuvzdorné, vůbec jako mrazuvzdorné nedoporučujeme. Je to z toho důvodu, že tyto dlaždice sice evropskou normu mrazuvzdornosti splnily (50 cyklů z -15 do +15 °C), nicméně jejich nasákavost je vysoká a při větších teplotních rozdílech (v zimě, kdy teplota v noci klesne třeba i pod -15 °C a ve dne vystoupí nad 0 °C) tyto dlaždice nevydrží. U nás Vám poradíme, které materiály jsou 100% mrazuvzdorné.

Výběr obkladů a dlažby

Výběr obkladů a dlažby určuje i charakter místa, kde budou použity a zda půjde o vnější nebo vnitřní prostory. Dalšími kritérii jsou požadovaný design a rozměry prostoru.

Nákup by měl proběhnout podle reálných vzorků. Výběr obkladů pouze podle katalogu, bez možnosti vidět jejich skutečný vzhled, může skončit velkým zklamáním. Přesto je zapotřebí si uvědomit, že dlažba je vyráběna z více surovin. Může se tedy stát, že jedna výrobní várka vyrobená dnes nebude zcela totožná s várkou vyrábenou za měsíc. Každá várka má svůj přesně daný odstín a rozměr, který je uváděn na obalu. Při dokupování je ideální sebou přinést obal, případně jeden kus obkladu nebo dlažby pro porovnání. I proto je vhodné vyhnout se marketovým doprodejovým akcím nebo nahodilým dovozům. Do druhého dne byste nemuseli danou šarži a v některých případech ani výrobek samotný, už dokoupit. Ve firmě Rubidea CZ s.r.o.  Vám zaručíme, že zboží zakoupené v jedné várce je shodné.

Poradenství

Důležitou součástí nákupu obkladů a dlažeb je i servis a poradenství. Tedy především zajištění grafického návrhu (kladečský plán), poradenství v technických otázkách, nabídka lepidel, spárovacích tmelů a dalších materiálů potřebných pro obkládání. To vše jsme Vám schopni v naší vzorkovně zajistit.

Nákup

Při nákupu je třeba pamatovat na rezervu 10 až 15% na tzv. prořez. U menších prostor a zejména u větších obkladů či pokládce "na koso" i více. Kupovat obklady přesně na kus není moudré. Může se stát, že Vám v koupelně praskne voda a Vy už neseženete danou šarži výrobku, ani při sebelepší vůli prodávajícího. Vždy by od každého použitého materiálu či barvy, měl zbýt alespoň 1m² jako rezerva pro „strýčka Příhodu“.Otevírací doba
Pondělí 12 - 17 hod
Úterý 12 - 17 hod
Středa  12 - 17 hod
Čtvrtek 12 - 17 hod
Pátek 12 - 17 hod

V naší dopolední přítomnosti, nebo po dohodě na tel: 731 621 820, nás můžete navštívit i mimo hlavní otevírací dobu.


Zeptejte se nás

Váš dotaz nám můžete zaslat pomocí kontaktního formuláře

Copyright © 1999 - 2018 Rubidea CZ, s. r. o. Všechna práva vyhrazena

Vytvořila společnost Nový Web s.r.o.